Zdrowa Odnowa

czyli jak zadbać o siebie, jak się zdrowo odżywiać i skutecznie schudnąć

Citrocel – bambusowy ręczniczek w małym opakowaniu

| 2 komentarze

Dzisiaj trochę inny wpis, choć takich podobnych mam w głowie kilka, tylko jakoś trudno zabrać się do napisania i ujęcia w słowa swoich przemyśleń i doświadczeń. Chcę dzielić się z Tobą moimi odkryciami, które pomagają nam żyć zdrowiej, ale również są inspiracją do lepszego życia tak w ogóle :)

Dzisiaj kilka słów o moim odkryciu produktu o nazwie Citrocel. Dziwię się, jak mogło się stać, że tak długo o nim nie wiedziałam.

Co to jest Citrocel?

Citrocel to bambusowy, nawilżany ręczniczek o wszechstronnym zastosowaniu.

Jest to produkt:

 • w 100% naturalny,
 • nie zwiera alkoholu,
 • nie wysusza skóry,
 • łatwy w użyciu,
 • pakowany pojedynczo,
 • miękki i przyjazny dla skóry,
 • nasączany substancją o właściwościach antyseptycznych (specjalna formuła Citrox).

Czym jest substancja Citrox?

Jest to naturalny ekstrakt z gorzkich pomarańczy, mieszanka bioflawonoidów i kwasu organicznego:

 • bioflawonoidy – naturalnie występujące substancje fitochemiczne, znajdujące się w roślinach. Chronią komórki roślinne przed chorobami oraz szkodliwym działaniem słońca, grzybów i insektów. Przeniesione do organizmu człowieka mogą pełnić podobną role jak witaminy,
 • kwasy owocowe – występują powszechnie w przyrodzie. Pozyskiwane są z produktów naturalnych takich, jak owoce, warzywa, kora drzew, liście, płatki czy tez mleko. Kwasy mogą być również syntetyzowane metodami chemicznymi. W porównaniu z kwasami organicznymi są słabsze i mniej toksyczne,
 • glikozydy – jedna z najbardziej zróżnicowanych grup substancji czynnych jakie występują w świecie roślin,
 • gliceryna,
 • woda.

Jak widać z tego opisu, substancja Citrox jest w 100% naturalna, więc jest bezpieczna dla człowieka i środowiska.

chusteczki bambusowecitrocel chusteczki bambusowe

Citrox posiada następujące właściwości:

 • zabija bakterie (do 99,9998%)
 • zabija wirusy (do 99,9998%)
 • zabija grzyby (99,9998%)

Działanie przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne utrzymuje się do 6 godzin po zastosowaniu.

Dlaczego warto używać chusteczek (ściereczek) Citrocel?

Dla mnie bardzo ważne jest, że chusteczki te, są pakowane pojedynczo. Każda mama wie, jak dużo różnych rzeczy trzeba mieć przy sobie, bo z dziećmi nigdy nie wiadomo co się wydarzy i co się przyda. Jedną z najważniejszych rzeczy są chusteczki, zarówno suche, jak i mokre. Jeżeli chodzi o chusteczki suche (higieniczne) to nie jest to problem, bo są pakowane po kilka sztuk. Problemem są natomiast chusteczki nawilżane, które często się przydają, a są w dużych opakowaniach, które nieporęcznie jest nosić przy sobie lub w torebce. Można (ja tak robiłam) włożyć kilka chusteczek do woreczka, ale nie jest to rozwiązanie idealne.

W przypadku chusteczek (ręczniczków) Citrocel pakowanie ich po jednej sztuce jest super rozwiązaniem. Dzięki temu każda sztuka jest odpowiednio nawilżona i zachowuje swoje właściwości w każdych warunkach pogodowych, a ja mogłam szybko je wykorzystać, gdy np. moje dziecko pobrudziło buźkę czekoladką. To był pierwszy raz, gdy użyłam tych chusteczek. Przy okazji przetestowałam je pod względem  działania na delikatną skórę dziecka alergicznego :) Wynik rewelacyjny! Są to bardzo miękkie i duże ręczniczki (22cm x 25cm), które z łatwością zmieszczą się do kieszeni, torebki, plecaka szkolnego.

chusteczki bambusowe

chusteczki bambusowe

Drugą, ważną dla mnie cechą tego produktu, jest to, że nie zawiera triklosanu, parabenów, środków konserwujących i pieniących, przez co jest bezpieczny, także dla kobiet w ciąży, jak i małych dzieci i nie pozostawia odczucia lepkości po zastosowaniu. Nie zawiera też alkoholu, dlatego nie wysusza skóry. Jest w 100% bezpieczny, naturalny i biodegradowalny.

Dodatkowo chusteczki te nie są perfumowane, przez co nie mają drażniącego dla niektórych osób zapachu oraz mogą być podgrzane w mikrofalówce.

Citrocel należy do tych produktów, w których można się zakochać od pierwszego użycia :)

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym produkcie, wejdź na stronę http://citrocel.pl lub zobacz stronę na FB http://facebook.com/citrocel

>

jeden komentarz

 1. Dziękuję za wpis, ze swojej strony również gorąco polecam ten produkt. Głównie ze względu na brak alkoholu :) Pozdrawiam

 2. Super artykuł, bambusowy ręcznik zawsze się przyda :)

Dodaj komentarz