Zdrowa Odnowa

czyli jak zadbać o siebie, jak się zdrowo odżywiać i skutecznie schudnąć

Mikstura oczyszczająca Józefa Słoneckiego

Mikstura oczyszczająca Józefa Słoneckiego – sposób na kandydozę i nie tylko

| 45 komentarzy

W artykule opublikowanym ostatnio na tym blogu, przedstawiłam informacje na temat przyczyn przerostu grzyba Candida oraz jego objawów według Józefa Słoneckiego. Dzisiaj przedstawię rozwiązanie tego problemu proponowane przez niego.

Zgodnie z tym, co twierdzi Słonecki, grzyb Candida nie odżywia się cukrem, ale zasiedla osłabione, chore tkanki i z nich czerpie potrzebne substancje. Wynika z tego, że należy wspomóc organizm, aby mógł dokonać samooczyszczenia oraz wzmocnić go.

Nasz organizm jest wyposażony w mechanizmy, dzięki którym może się oczyszczać i regenerować. Niestety największym problemem jest to, że ilość zanieczyszczeń jest dużo większa niż możliwości tych mechanizmów. Dzieje się tak dlatego, że na skutek błędów żywieniowych, dużej ilości substancji chemicznych w pożywieniu, nadużywania różnego rodzaju leków i innych czynników, w naszych jelitach pojawia się coraz więcej mikrourazów, czyli nadżerek, poprzez które przenika do organizmu ogromna ilość toksycznych substancji z niestrawionych resztek pokarmowych,  z których formowany jest stolec.

Co to jest mikstura oczyszczająca Józefa Słoneckiego?

Przede wszystkim mikstura ta nie jest lekiem. 

W jej skład wchodzi:

 • olej (oliwa z oliwek lub olej kukurydziany lub olej z pestek winogron),
 • rozcieńczony 1:1 aloes lub roztwór ekstraktu z pestek grejpfruta (citrosept),
 • sok z cytryny.

Olej pokrywa zdrowe części przewodu pokarmowego, aby mikstura nie została wchłonięta już na początku trawienia, ale dotarła do miejsc, gdzie powinna działać. Dlatego stosowane są trzy rodzaje olejów. Oliwa z oliwek jako najgęstsza, pozwala na dotarcie mikstury do żołądka i dwunastnicy (I etap), olej kukurydziany sprawia, że mikstura dociera do wątroby i trzustki (II etap), a olej z pestek winogron powoduje rozprowadzenie mikstury po całym układzie pokarmowym (III etap).

Aloes poprawia metabolizm, korzystanie działa na układ odpornościowy, obniża poziom cukry i cholesterolu we krwi, ale przede wszystkim ma działanie gojące, przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne.

Roztwór ekstraktu z pestek grejpfruta ma podobne działanie jak aloes.

Sok z cytryny jest naturalnym rozpuszczalnikiem złogów i kamieni w organizmie.

Jak stosować miksturę?

Miksturę sporządza się wieczorem z 10 ml oleju, 10 ml rozcieńczonego aloesu, soku z połówki małej cytryny. Pijemy rano na czczo i przynajmniej przez pół godziny nie jemy. Kurację zaczynamy od 1/4 zalecanej dawki (przez pierwszy tydzień) i stopniowo zwiększamy przez kolejne tygodnie. Po 6 miesiącach aloes zastępujemy roztworem ekstraktu z pestek grejpfruta, który dodajemy do mikstury przez 3 miesiące, a nastepnie na przemian stosujemy rozcieńczony aloes i roztwór ekstraktu z pestek grejpfruta.

Co daje nam Mikstura oczyszczająca?

Przede wszystkim goją się nadżerki w jelitach, co powoduje uszczelnienie jelit i nie przenikanie toksycznych substancji z jelita do organizmu. Poza tym:

 • znikają zaparcia i biegunki, reguluje się częstość i jakość oddawanego stolca;
 • znikają zgaga, skurcze żołądka, niestrawności i tzw. „bóle głodowe”,
 • goją się nadżerki i wrzody żołądka i dwunastnicy, które stanowią pożywkę dla bakterii Helicobacter pylori,
 • po około 3 – 4 miesiącach zaczynają znikać kamienie w pęcherzyku żółciowym, a kamienie w nerkach po około 6 -8 miesiącach,
 • zanika nieświeży oddech, kożuchowaty nalot na języku oraz intensywny zapach potu,
 • zmniejsza się zapotrzebowanie organizmu na sen, śpimy krócej i wstajemy wypoczęci,
 • ustępują wzdęcia i uczucie pełności, czujemy się lekko,
 • jelita oczyszczane są ze złogów, tzw. „kamieni kałowych”
 • obserwuje się zmniejszenie wagi ciała u osób z nadwagą (około 1 kg na miesiąc),
 • znikają wewnętrzne stany zapalne: ropniaki, guzy, torbiele, cysty, nadżerki.
Jak długo stosować Miksturę?

Mikstura oczyszczająca Józefa Słoneckiego to nie cudowny lek, ale sposób na zdrowe życie. Według autora powinniśmy ją stosować od jak najwcześniejszego wieku do starości.

Źródło: Józef Słonecki, „Zdrowie na własne życzenie

Wszystkie osoby zainteresowane tematem stosowania mikstury oczyszczającej zachęcam do przeczytania książek Józefa Słoneckiego z których można dowiedzieć się nie tylko o stosowaniu mikstury, ale również o oczyszczaniu jamy nosowej z grzyba Candida i wielu sposobach na zdrowe życie.

Zapraszam również do przeczytania innych artykułów na moim blogu na temat leczenia kandydozy (przerostu grzyba Candida albicans) oraz sposobów na zdrowe życie.

Click on any of these buttons to help us to maintain this website.      

komantzry

Leave a Reply