najlepszy naturalny dezodorant na bazie aloesu
Jak być zdrowym

Naturalny dezodorant – moim zdaniem najlepszy

Rate this post

Dezodoranty to kosmetyki używane do codziennej higieny. Mogą mieć mocniejsze lub delikatniejsze działanie na skórę i gruczoły potowe znajdujące się w niej. Dla mnie ten dezodorant nie ma konkurencji od chyba 20 lat. Od tak dawna go używam, że trudno mi przypomnieć sobie dokładnie od kiedy. I chociaż czasami pojawiała się myśl, że nie można jakiegoś kosmetyku stosować cały czas bez zmian i nawet szukałam na rynku czegoś lepszego, to niestety nie znalazłam i wracałam do niego. To jest chyba jakiś rodzaj uzależnienia :) Osoby, którym go poleciłam, również regularnie go kupują i stosują. Jaki jest według mnie najlepszy naturalny dezodorant ? To dezodorant Aloe Ever-Shield firmy Forever Living Product.

Jak działa dezodorant

Pot ludzki jest naturalną wydzieliną. Jest jednym ze sposobów naszego organizmu na naturalne oczyszczanie, ma także znaczenie w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała. Pot jest bezwonny w momencie wydostania się z gruczołów na skórę. Jego zapach zmienia się, na mniej lub bardziej nieprzyjemny, pod wpływem rozwijających się w nim bakterii. Większość popularnych dezodorantów blokuje wydzielanie potu. Dezodoranty te mają w swoim składzie sole aluminium, które wiadomo już, że kumulują się w organizmie, także w węzłach chłonnych pod pachami. Badania dowodzą również, że mogą powodować chorobę nowotworową piersi czy sutka (u mężczyzn również).

Numer 1 wśród dezodorantów naturalnych

Głównym składnikiem dezodorantu Aloe Ever-Shield firmy Forever Living Product jest stabilizowany sok aloesowy. O właściwościach aloesu pisałam tutaj.

Działanie aloesu znane było już w afrykańskich plemionach, które używały soku z rosnących aloesów do smarowania ciała, aby w czasie polowania nie spłoszyć zwierząt zapachem ludzkiego ciała.

Ze względu na zawarty w preparacie miąższ aloesowy dezodorant:

 • ma właściwości bakteriostatyczne i zakwaszające, przez co nie dopuszcza do namnażania się bakterii i pojawienia się nieprzyjemnego zapachu,
 • ma właściwości nawilżające i dba o skórę,
 • reguluje mikroflorę bakteryjną skóry,
 • nie powoduje podrażnień, a wręcz łagodzi i koi podrażnioną skórę.

Dezodorant bez soli glinu (soli aluminium)

Dezodorant Aloe Ever-Shield nie zawiera soli aluminium niekorzystnych dla naszego organizmu. Nie zawiera również innych szkodliwych substancji, jest w 100% naturalny. Nie zapycha porów i ujść gruczołów potowych. Niektóre oddziały leczenia raka piersi w Anglii polecają ten dezodorant do stosowania w trakcie, jak i po leczeniu radioterapią i po mastektomii.

Dlaczego według mnie to najlepszy naturalny dezodorant?

Oprócz zalet tego dezodorantu, które już wymieniłam, a które wynikają z właściwości aloesu oraz tego, że nie zawiera soli aluminium, ma on jeszcze wiele innych zalet w porównaniu z popularnymi dezodorantami:

 • daje uczucie czystości skóry pod pachami (brak uczucia klejenia się),
 • chroni przed nadmiernym poceniem nawet wiele godzin,
 • jest w 100% bezpieczny, można go stosować nawet w przypadku skóry bardzo wrażliwej,
 • pozwala skórze swobodnie oddychać,
 • jest bardzo wydajny – wystarcza w zależności plus/minus 5 miesięcy, niektórzy twierdzą, że nawet 10 miesięcy, ale to już trochę przesadzone według mnie,
 • jest wygodny w użytkowaniu ze względu na formę sztyftu,
 • ma bardzo delikatny, przyjemny zapach,
 • dobrze komponuje się z różnymi zapachami perfum,
 • jest bezbarwny, więc nie brudzi ubrań,
 • można go stosować po kąpieli, depilacji czy goleniu,
 • może być stosowany przez nastolatki,
 • jest uniwersalny – może być stosowany przez kobiety i mężczyzn,
 • może być nakładany także na stopy,
 • posiada długi termin przydatności do użycia

Dezodorant Ever-Shield z mojego doświadczenia

Tak, jak już napisałam wcześniej, używam tego dezodorantu od bardzo dawna. Jak do tej pory nie widzę dla niego konkurencji wśród tego typu kosmetyków. Zaczęłam go stosować po wcześniejszym używaniu dezodorantów różnego rodzaju, głównie antyperspirantów.

Przez pierwszy okres stosowania tego dezodorantu widać było jak skóra pod pachami oczyszcza się z zalegających toksyn. Na ubraniach pojawiał się rdzawy kolor w miejscu, gdzie materiał dotykał do skóry pod pachą. Z czasem kolor był coraz jaśniejszy, aż w pewnym momencie ubrania były już czyste.

A co w przypadku bardzo obfitego pocenia się?

W pewnym momencie życia zmagałam się z bardzo dużą potliwością w okolicach pach. Było to duże wyzwanie, bo choć ten dezodorant regulował pocenie się, to było to zbyt słabe działanie. Nie chciałam blokować tego naturalnego procesu jakim jest wydzielanie potu, a jednocześnie było to już dość męczące, więc musiałam coś wymyślić.

Moim sposobem na to, by nie rezygnować ze stosowania tego dezodorantu, a jednocześnie zmniejszyć pocenie się było stosowanie co jakiś czas dezodorantu Etiaxil. Wiadomo, że to dezodorant mocno działający na taki problem, ale też bardzo podrażniający skórę. Dlatego używanie dezodorantu Ever-Shield pomagało mi zregenerować skórę po Etiaxilu, który używałam średnio raz na kilka tygodni, gdy pocenie znowu było bardzo intensywne.

Dezodorant Ever-Shield firmy Forever Living Product w najlepszej cenie kupisz –> tutaj.

Inne produkty firmy Forever Living Product znajdziesz –> tutaj.

Leave a Reply