O mnie i o blogu


Nazywam się Agnieszka Kwiatkowska. Z wykształcenia jestem pedagogiem, ale z zamiłowania osobą, która szuka tego, co dla człowieka najważniejsze — tego, co daje nam zdrowie i szczęście.

Może pomyślisz, że to banalne, przecież każdy tego szuka :)

Pewnie tak, ale moje doświadczenia związane z problemami zdrowotnymi moimi i moich dzieci oraz potrzeba rozwoju w różnych sferach życia, zmobilizowały mnie do szukania i znajdowania tego, co takie oczywiste nie jest.

Początkowo moimi odkryciami dzieliłam się ze znajomymi, którzy często zainspirowani i zmotywowani przeze mnie podążali drogami, których wcześniej nie znali.

Teraz chciałabym podzielić się z Tobą tym, co wiem, czego doświadczyłam lub o czym się dowiedziałam, abyś też mógł/mogła z tego skorzystać.

Mam nadzieję, że na tym blogu znajdziesz dużo konkretnej wiedzy z różnych dziedzin związanych ze zdrowym stylem życia oraz rozwojem osobistym, że znajdziesz tutaj rozwiązania przynajmniej części Twoich problemów oraz  inspirację i motywację do dalszego działania, które przyniesie Ci to, co jest dla każdego, dla Ciebie na pewno też, najważniejsze — Zdrowie i Szczęście.

 

O blogu

Inspiracją do pisania tego bloga było samo życie.

Często miałam poczucie, że nie żyję pełnią życia, a tylko „na pół gwizdka”, że wiele mnie omija, że nie jestem usatysfakcjonowana tym, co osiągam. Towarzyszyło temu nie najlepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Gdy na świat przyszły moje dzieci, okazało się, że od pierwszych dni ich życia ciągle pojawiały się jakieś problemy zdrowotne: ciężkie infekcje, problemy z układem pokarmowym, alergie i nietolerancje pokarmowe, astma itd.

Czasami czułam, że lekarze nie bardzo potrafią nam pomóc i sama zaczęłam szukać przyczyn i sposobów na poprawę zdrowia moich dzieci.

Poszukując różnych dróg rozwiązania moich problemów zdrowotnych oraz moich dzieci, natrafiałam na ciekawe informacje, które często sprawdzałam na sobie i członkach mojej rodziny. Były one inspiracją i często motywowały do zmian w odżywianiu i podejmowaniu różnych działań.

Dzieląc się ze znajomymi moimi doświadczeniami oraz wiedzą, często doświadczałam tego, że pomagam im w rozwiązaniu problemów, otrzymywałam też informacje, że dzięki mnie dowiadywali się o tym, czego szukali i potrzebowali.

Pewnego dnia pomyślałam, że moją wiedzą i doświadczeniem mogę dzielić się nie tylko ze znajomymi, ale i innymi osobami, korzystając z dobrodziejstwa, jakie daje Internet.

Tak właśnie powstał pomysł na pisanie tego bloga :)

Chciałabym zamieszczać tu różne informacje na temat zdrowego stylu życia. Nie chodzi mi tylko o to jak należy się odżywiać, jaki tryb życia prowadzić, ale także o rozwój duchowy i emocjonalny, bo tylko, gdy dbamy o wszystkie sfery naszego życia, możemy osiągnąć zadowolenie, satysfakcję i poczucie życia „pełną piersią”, czego sobie i Tobie z całego serca życzę :)

 

 UWAGA!

Informacje zawarte na moim blogu nie zastąpią w żadnym wypadku porady lekarskiej, badań diagnostycznych ani leczenia farmakologicznego. Nikogo nie namawiam do zaprzestania leczenia ani niekorzystania z porad lekarskich.

Na swoim blogu opisuję moje doświadczenia lub informacje, które wydają się wartościowe i mogą być wsparciem dla konwencjonalnych metod leczenia.

Jeżeli dla kogokolwiek moje wskazówki okażą się użyteczne i pomocne, będzie mi niezmiernie miło.

Z życzeniami zdrowia i uśmiechu
Agnieszka