zmiana na lepsze
Jak być szczęśliwym

Odnowa = zmiana na lepsze :)

5/5 - (1 vote)

Po długiej mojej nieobecności, okraszonej różnymi doświadczeniami, wracam na bloga. Jak to zwykle bywa, doświadczenia codzienne wywierają na nas jakiś wpływ. Coś zauważamy, co do tej pory było blisko, ale niewidoczne, czegoś się dowiadujemy, próbujemy czegoś nowego. To są nieocenione i fascynujące nasze małe i duże odkrycia. One zmieniają nasze postrzeganie rzeczywistości. Taka moja zmiana na lepsze :)

Osobiście uważam, że to, co nam się przydarza, jest nam do czegoś potrzebne. Najczęściej nie wiemy tego od razu, lecz dopiero po pewnym czasie, gdy zdystansujemy się emocjonalnie.

A jak to się ma do mojego bloga?

Otóż stwierdziłam, że zamykanie się tylko do tematu zdrowego odżywiania czy zdrowych sposobów na schudnięcie, bardzo zubaża całą tematykę odnowy naszego życia. Człowiek jest całością. Nie możemy rozpatrywać ciała w oddzieleniu od psychiki, emocji, duchowości. Nasze życie jest dużo bogatsze i głębsze. Niestety często zapominamy o tym, co jest najważniejsze, o tym co jest głęboko w nas, o prawdzie o nas samych.

Być może poznanie i uporządkowanie swojego wnętrza, relacji z innymi, automatycznie poprawiłoby także stan naszego zdrowia. A może łatwiej byłoby nam zmobilizować się do zadbania o siebie, o swoje ciało?

Są to pytania retoryczne, przynajmniej dla mnie. Sama doświadczyłam w ostatnich miesiącach, że uporządkowanie pewnej sprawy spowodowało spadek wagi o 3 kilogramy. I nie było to związane np. z przeżywaniem stresu :) Stało się to niezależnie od jakichkolwiek czynników zewnętrznych.

Do tej pory tylko raz pisałam na moim blogu o tym, jak nasze myślenie wpływa na stan zdrowia. Otóż w poście Jak zdrowo i skutecznie schudnąć? napisałam kilka słów o książkach Louise Hay. Stoją na mojej półce w widocznym miejscu i często do nich zaglądam, bo nie są to książki na jedno przeczytanie, lecz kopalnia wiedzy o nas samych.

Dlatego od dzisiaj więcej miejsca poświęcę ważnym, moim zdaniem, tematom dotyczącym odnowy naszego życia, nie tylko ciała. To, co napiszę, będzie po części odzwierciedleniem moich doświadczeń i przeżyć, ale również wiedzą przekazywaną przez kompetentne i wiarygodne osoby.

I jak Ci się podoba na moim blogu „zmiana na lepsze„?

Zapraszam do podczytywania :)

Leave a Reply