Zdrowa Odnowa

czyli jak zadbać o siebie, jak się zdrowo odżywiać i skutecznie schudnąć

Olej z oregano – sposób nie tylko na grzyba candida

| brak komentarzy

Ponieważ bardzo dużo osób pisze do mnie z pytaniami dotyczącymi radzenia sobie z kandydozą, czyli przerostem grzyba candida albicans, dlatego dzisiaj poświęcam ten post jeszcze jednemu, bardzo skutecznemu sposobie poradzenia sobie z takim problemem. Rozwiązaniem jest olej z oregano

Zastosowanie oleju z oregano

Okazuje się, że olejek z oregano zalecany był już w starożytności przez ojca medycyny  Hipokratesa. Najnowsze badania naukowe w ośrodkach w USA i Europie potwierdziły jego skuteczność i szeroki zakres zastosowania.

Olej z oregano wytwarza się ze specjalnie wyselekcjonowanych odmian tej rośliny. To esencja tego, co w tej roślinie najcenniejsze, bo zawiera ponad 50 substancji wiruso- i bakeriobojczych, a także grzybobójczych. Ponieważ nie są one znane dla organizmu człowieka i są bardzo liczne, dlatego są bardzo skuteczne w różnego rodzaju infekcjach. Pokonuje on nawet bardzo oporne bakterie gronkowca, ale na szczególne podkreślenie zasługuje jego działanie przeciwgrzybicze w stosunku do grzyba Candida albicans.

Olejek z oregano ma zastosowanie w problemach z górnymi i dolnymi drogami oddechowymi, zatokami, częstymi przeziębieniami, żylakami, jęczmieniem, łupieżem, zajadami, liszajami, łuszczycą, wysypkami i łojotokiem. Ma zastosowanie także we wspomaganiu układu nerwowego i pokarmowego. Stosowany jest także w profilaktyce antyrakowej ze względu na wysoką zawartość antyoksydantów oraz w walce z pasożytami.

Jak stosować olejek z oregano?

Olej z oregano w formie esencji najczęściej stosuje się 2-3 razy dziennie po 4 krople rozcieńczone w 1/3 szklanki wody, soku pomidorowego lub warzywnego. Olej w kapsułkach stosujemy zgodnie z zaleceniami na opakowaniu.

Jaki olej z oregano wybrać?

Na rynku znajduje się wiele rodzajów oleju z oregano od różnych producentów. Sprzedawany jest jako esencja oraz kapsułki.

Mają go także w swojej ofercie znane firmy zagraniczne, m.in. Swanson, i firma NOW.

Wszystkie dostępne na rynku produkty oleju z oregano znajdziesz TUTAJ.

Jeżeli szukasz informacji na temat objawów kandydozy (przerostu grzyba Candida albicans) oraz sposobów leczenia zajrzyj TUTAJ

Click on any of these buttons to help us to maintain this website.      

Leave a Reply