Jak być zdrowym

Olej z oregano – sposób nie tylko na grzyba candida

4/5 - (1 vote)

Ponieważ bardzo dużo osób pisze do mnie z pytaniami dotyczącymi radzenia sobie z kandydozą, czyli przerostem grzyba candida albicans, dlatego dzisiaj poświęcam ten post jeszcze jednemu, bardzo skutecznemu sposobie poradzenia sobie z takim problemem. Rozwiązaniem jest olej z oregano

Zastosowanie oleju z oregano

Okazuje się, że olejek z oregano zalecany był już w starożytności przez ojca medycyny  Hipokratesa. Najnowsze badania naukowe w ośrodkach w USA i Europie potwierdziły jego skuteczność i szeroki zakres zastosowania.

Olej z oregano wytwarza się ze specjalnie wyselekcjonowanych odmian tej rośliny. To esencja tego, co w tej roślinie najcenniejsze, bo zawiera ponad 50 substancji wiruso- i bakeriobojczych, a także grzybobójczych. Ponieważ nie są one znane dla organizmu człowieka i są bardzo liczne, dlatego są bardzo skuteczne w różnego rodzaju infekcjach. Pokonuje on nawet bardzo oporne bakterie gronkowca, ale na szczególne podkreślenie zasługuje jego działanie przeciwgrzybicze w stosunku do grzyba Candida albicans.

Olejek z oregano ma zastosowanie w problemach z górnymi i dolnymi drogami oddechowymi, zatokami, częstymi przeziębieniami, żylakami, jęczmieniem, łupieżem, zajadami, liszajami, łuszczycą, wysypkami i łojotokiem. Ma zastosowanie także we wspomaganiu układu nerwowego i pokarmowego. Stosowany jest także w profilaktyce antyrakowej ze względu na wysoką zawartość antyoksydantów oraz w walce z pasożytami.

Jak stosować olejek z oregano?

Olej z oregano w formie esencji najczęściej stosuje się 2-3 razy dziennie po 4 krople rozcieńczone w 1/3 szklanki wody, soku pomidorowego lub warzywnego. Olej w kapsułkach stosujemy zgodnie z zaleceniami na opakowaniu.

Jaki olej z oregano wybrać?

Na rynku znajduje się wiele rodzajów oleju z oregano od różnych producentów. Sprzedawany jest jako esencja oraz kapsułki. Mają go także w swojej ofercie znane firmy zagraniczne, m.in. Swanson, i firma NOW.

Wszystkie dostępne na rynku produkty oleju z oregano znajdziesz TUTAJ.

Jeżeli szukasz informacji na temat objawów kandydozy (przerostu grzyba Candida albicans) oraz sposobów leczenia zajrzyj TUTAJ

Leave a Reply