Zdrowa Odnowa

czyli jak zadbać o siebie, jak się zdrowo odżywiać i skutecznie schudnąć

olejki zapachowe- jak stosować

Olejki aromatyczne – jak bezpiecznie stosować

| 1 komentarz

Stosowanie naturalnych olejków zapachowych ma wiele zalet. Jednak, by bezpiecznie z nich korzystać, musimy podjąć pewne środki ostrożności.

Chociaż mogą wydawać się zupełnie bezpieczne, bo są to naturalne produkty pochodzenia roślinnego, to jednak niewłaściwe ich stosowanie może być niebezpieczne dla zdrowia.  O czym warto wiedzieć, aby bezpiecznie stosować olejki aromatyczne i w pełni cieszyć się z ich cudownych właściwości leczniczych, relaksujących i pielęgnacyjnych.

Zasady bezpiecznego stosowania naturalnych olejków zapachowych

 

  • Kupuj olejki tylko sprawdzonych firm, które sprzedają produkty najwyższej jakości.
  • Przeczytaj dokładnie wszystkie ostrzeżenia znajdujące się na etykiecie.
  • Chroń przed dostaniem się olejku do oczu, w przypadku kontaktu z okiem przepłucz go dużą ilością ciepłej wody i natychmiast skontaktuj się z lekarzem.
  • Przechowuj olejki eteryczne w miejscach niedostępnych dla dzieci, które często myślą, że są to produkty spożywcze ze względu na przyjemny zapach.
  • Używaj zgodnie z zaleceniami, nadużywanie może prowadzić do bólów głowy i/lub nudności. W przypadku podejrzenie, że zostało użyta zbyt duża ilość należy pić dużo wody i zapewnić sobie dostęp świeżego powietrza.
  • Olejki eteryczne należy rozcieńczyć w przypadku stosowania bezpośrednio na skórę. Ponieważ są one bardzo skoncentrowane mogą powodować podrażnienia, zaczerwienienia, świąd, pieczenie. Można też zabezpieczyć skórę kremem lub olejem roślinnym, a następnie zmyć ciepłą wodą z mydłem. Innym sposobem jest dodanie kilku kropli olejku do kremu lub oleju roślinnego.
  • Nie stosuj olejków wewnętrznie. Jest to dopuszczalne jedynie w przypadku wyraźnego zalecenia lekarza specjalisty lub wykwalifikowanej osoby zajmującej się aromaterapią .
  • Dokładnie zapoznaj się z informacjami i ostrzeżeniami na opakowaniu. Niektóre olejki nie powinny być łączone z lekami lub alkoholem lub nie mogą być stosowane w przypadku niektórych chorób lub dolegliwości (np. padaczka lub niskie ciśnienie krwi).

Pamiętajmy!

Olejki eteryczne mają wspaniałe właściwości terapeutyczne i lecznicze, ale jeśli są niewłaściwie stosowane mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Zapraszam do przeczytania innych artykułów na moim blogu na temat aromaterapii i zdrowego stylu życia.

Click on any of these buttons to help us to maintain this website.      

brak komentarzy

Leave a Reply