sposoby na zdrowe odchudzanie
Jak zdrowo się odżywiać

Sposoby na zdrowe odchudzanie według Michała Tombaka

5/5 - (2 votes)

Choć jest wiele sposobów, diet i substancji wspomagających przemianę materii, zdecydowałam się na napisanie o propozycjach Michała Tombaka. Niektóre są typowymi dietami, a inne są raczej propozycjami wprowadzenia do swojego jadłospisu i sposobu jedzenia pewnych zmian. Jakie więc są sposoby na zdrowe odchudzanie według Michała Tombaka?

Sposoby na zdrowe odchudzanie

Michał Tombak podaje pięć sposobów na to, jak schudnąć kilka kilogramów.  Są one opublikowane w jego książce „Droga do zdrowia”. Niektóre z nich są trochę kontrowersyjne, przynajmniej dla mnie, ale inne godne uwagi.

1 sposób – jedzenie kaszy

W ciągu 10 dni jeść różne rodzaje kaszy. Do kaszy można dodać tylko zieleninę. Kaszę gotować na wodzie, bez soli. W ciągu dnia można jeść do siedmiu rodzajów kasz w dowolnych ilościach, oprócz kaszy manny.

Stosując się ściśle do zaleceń można schudnąć od 5 do 7 kg. W czasie kuracji starać się pić jak najmniej płynów.

2 sposób – zmiana sposobu jedzenia

Każdy kawałek posiłku, który wkładamy do ust, żuć 100 razy. Płyny pić na 15 minut przed jedzeniem i 2 godziny po jedzeniu. Jeść można wszystko, kuracja trwa 1 miesiąc.

Przy ścisłym stosowaniu można schudnąć od 5 do 10 kg.

3 sposób – jajka i pomarańcze

W pierwszym tygodniu na śniadanie, obiad i kolację jeść po 2 pomarańcze i 3 jaja na twardo (jaja gotować 12 minut). W drugim tygodniu jeść to samo i nie ograniczać ilości surowych warzyw i owoców.

4 sposób – sok ze świeżej kapusty

Pić codziennie sok ze świeżej kapusty po 3/4 szklanki rano i wieczorem.

5 sposób – nalewka z nasion pokrzywy

50 g nasion pokrzywy zmielić w młynku do kawy. Włożyć do szklanego naczynia, dodać 50 g wódki.
Wszystko dobrze wymieszać, szczelnie zakryć. Odstawić na 7 dni w ciemne miejsce. Następnie odcedzić.
Przechowywać w lodówce. Używać po 25 kropli 3 razy dziennie.

olejek na odchudzanie
Olejek eteryczny WLOSS wspierający odchudzanie

Jak widać każda z propozycji jest inna. Biorąc pod uwagę wiedzę jaką Michał Tombak zdobył, zwłaszcza jeśli chodzi o  niekonwencjonalne metody poprawy zdrowia, diety według jego wskazań, oprócz spadku wagi, spowodują też polepszenie samopoczucia oraz wzrost sił witalnych naszego organizmu.

Zapraszam do przeczytania innych artykułów zawierających ciekawe informacje na temat zdrowego odżywiania i odchudzania propagowanych przez Michała Tombaka. Kliknij TUTAJ.

Książki Michała Tombaka  kupisz klikając TUTAJ.

3 komentarze

    • Agnieszka Kwiatkowska

      Michał Tombak pochodzi z rodziny lekarskiej, ale wybrał jako kierunek studiów biologię, ponieważ z własnego doświadczenia wiedział, że medycyna tradycyjna potrafi tylko stosować leki i jest często bezradna w różnych chorobach i problemach zdrowotnych. Szukał informacji o tym jak całościowo funkcjonuje organizm, jak odczytywać informacje, które wysyła i jak mu pomóc powrócić do zdrowia. W tym celu, w czasie studiów, wybrał się z wyprawą naukową na Daleki Wschód, gdzie uczył się od mnichów tybetańskich. Studiował również hipnozę. Sięga do medycyny ludowej i stosuje składniki naturalne. Zaleca zdrowy styl życia zgodny z potrzebami organizmu oraz proponuje naturalne sposoby pomagające w powrocie do zdrowia oraz zadbania o swój organizm.

Leave a Reply