Jak być zdrowym

System Codziennego Samouzdrawiania – Irena i Eugeniusz Gołybard

4/5 - (1 vote)

Dzisiaj coś, o czym chciałam już dawno napisać :) Fantastyczni ludzie, którzy wypracowali swój sposób na zdrowie, gdy medycyna konwencjonalna nie dawała oczekiwanych rezultatów. Nazwali go System Codziennego Samouzdrawiania.

Eugeniusz  Gołybard po zdiagnozowaniu poważnej choroby serca i decyzji lekarzy o operacji postanowił wziąć sprawę w swoje ręce. Ponieważ razem żoną wypróbowali już wcześniej metodę leczenia poprzez ćwiczenia proponowane przez Kacudzo Nishi, postanowił ją rozpocząć również sam. W efekcie powrócił do zdrowia bez konieczności operacji zarówno serca, jak i naczyń czy prostaty. Teraz promuje swój sposób na zdrowie i dobre samopoczucie (SCS) wśród innych osób, m.in. wykłada na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kijowie i ma swoje wykłady i warsztaty w Polsce.

Zapraszam do obejrzenia filmu z udziałem Eugeniusza i Ireny Gołybardów :)

Na czym polega System Codziennego Samouzdrawiania

SCS (System Codziennego Samouzdrawiania) składa się z czterech części:

  • wiedza o podstawowych mechanizmach ludzkiego ciała,
  • ćwiczenia samouzdrawiające połączone z tą wiedzą,
  • zasoby naturalne – kwasy na bazie fermentowania ziół,
  • narzędzia pomocnicze – aplikatory, masażery.

To wszystko jest w zasięgu każdego człowieka i każdy sam to robi i przygotowuje. Najważniejsza jest wiedza, aby człowiek miał świadomość, co dzieje się w jego organizmie. Wiedza ta jest jasna, przejrzysta, dostępna dla każdego. SCS opiera się na badaniach i zalecenia wybitnych wschodnich uczonych. Te zalecenie Irena i Eugeniusz Gołybard najpierw wypróbowali na sobie. Zaczęło się to od krwotoku z narządów rodnych pani Ireny. Lekarze zadecydowali o konieczności operacji jednak Pani Irena się na to nie zgodziła i rozpoczęła ćwiczenia proponowane przez Kacudzo Nishiego.

Kacudzo Nishi mieszkał w Japonii i był bardzo chorowitym chłopcem. Marzył o tym, żeby zostać inżynierem, jednak jego stan zdrowia na to nie pozwalał. Dlatego też rozpoczął poszukiwania sposobu na zdrowie. Na podstawie zebranej wiedzy doszedł do wniosku, że naczynia włosowate są drugim sercem i na tym zbudował swój system samouzdrawiania oparty na ćwiczeniach. Powrócił do zdrowia i został głównym inżynierem budowy metra w Tokio, a później wykładał  w Stanach Zjednoczonych.

SCS opiera się na ćwiczeniach Kacudzo Nishi, jednak jest bardziej rozbudowany i uzupełniony o wiedzę i propozycje innych osób, a także połaczony ze stosowanie środków naturalnych.

Swoją propozycję codziennego dbania o zdrowie Irena i Eugeniusz Gołybard zawarli w książce „Zdrowie stwórz sam. Podręcznik przedłużania aktywnego życia”. Do książki dołączona jest płyta DVD z zestawem ćwiczeń według Kacudzo Nishi prezentowanych przez autora i jego żonę.

Książkę Eugeniusza Gołybarda „Zdrowie stwórz sam” można znaleźć TUTAJ.

Leave a Reply