Zdrowa Odnowa

czyli jak zadbać o siebie, jak się zdrowo odżywiać i skutecznie schudnąć

woda strukturalna czy mineralna

Woda strukturowana czy woda mineralna?

| 57 komentarzy

Ogólnie wiadomo jest, że nasz organizm składa się w 70% z wody. Ponieważ stale ją wydalamy w różnych postaciach, dlatego musimy ją uzupełniać, aby zachować równowagę. Jaka woda jest dla nas najlepsza, woda strukturowana czy woda mineralna?

Teorie, co do ilości wody, którą powinniśmy codziennie wypić, są różne, np. lekarz, u którego się leczyłam, na pytanie, czy nie powinnam pić więcej wody, reagował dość nerwowo, a jest to człowiek  wielkiego spokoju :), i mówił: A skąd pani wie, że pije za mało wody? Przecież woda jest we wszystkim, nawet w chlebie.” Dlatego tę kwestię na razie pominę, a skupię się na odpowiedzi na pytanie: jaka woda jest dla nas, dla naszego organizmu najlepsza. Nie jest bowiem obojętne, co pijemy.

Najczęściej korzystamy z wody, która jest dostępna w wodociągu. Niestety zawiera ona duże ilości soli wapnia i żelaza, które nie rozpuszczają się w naszym organizmie. Możemy je zauważyć jako osad w czajniku, w którym gotujemy wodę. Dodatkowo woda ta jest chlorowana. Chlor to gaz trujący, który gromadząc się w organizmie powoli go zatruwa. Gotowanie nie usuwa chloru. Najlepiej jest odstawić wodę przed gotowaniem na 2-3 godziny, aby chlor się ulotnił.

Gotując wodę niszczymy wiele szkodliwych substancji, ale również pozbywamy się w wody aktywnego tlenu, którego tak bardzo potrzebuje nasz organizm. Podczas gotowania woda staje się „martwa”, ponieważ zmienia swoją naturalną strukturę.

Woda mineralna

Przez ostatnie lata bardzo popularna stała się woda mineralna. W składzie wody mineralnej znajdują się różne sole i związki, których organizm ludzki nie potrafi przyswoić. Niektóre z nich zalegają w mięśniach i stawach powodując ich deformację. Wodę mineralną, a zwłaszcza wysoko mineralizowaną można pić przez określony czas, 2-4 tygodnie, a następnie należny zrobić przerwę na 3-4 miesiące. Wodę nisko mineralizowaną i nisko sodową można pić dłużej, jednak nie jest to dobre rozwiązanie na dłuższą metę.

Jaką więc wodę powinniśmy pić?

Woda strukturowana (strukturalna) – najkorzystniejsza dla zdrowia

Wode strukturowaną spotyka się w przyrodzie w warzywach, owocach, sokach warzywnych i owocowych, w roztopionym lodzie. Naukowcy udowodnili, że Jakuci, lud zamieszkujący na północy Rosji, którzy żyją średnio ponad 100 lat, zawdzięczają swoją długowieczność piciu wody z roztopionego lodu.

Właściwości wody stukturowanej (strukturalnej)

Woda z roztopionego lodu spowalnia proces starzenia się organizmu i powoduje, że czujemy się młodo i zdrowo. Dzieje się tak dlatego, że woda strukturowana, nazywana też wodą strukturalną, którą otrzymujemy z lodu, ma taką samą strukturę jak woda znajdująca się w naszym organizmie, w naszych tkankach, komórkach.

Picie takiej wody np. szklanki wody rano na czczo spowoduje poprawę samopoczucia i wyglądu zewnętrznego. Korzystne jest jej picie także dla osób w podeszłym wieku, ponieważ wypłukuje złogi i stare, martwe komórki, co jest wspaniałą profilaktyką przeciw różnym chorobom, także chorobom nowotworowym.

Woda strukturowana – jak ją przygotować?

Zwykłą wodę wodociągową należy nalać do garnuszka, zagotować, przykryć pokrywką, ostudzić i wstawić do zamrażalnika o temperaturze -4 stopnie C na 2-3 godziny. Gdy woda zamarznie należy przebić powstały na wierzchu lód, a wodę zlać. Można też wodę zupełnie zamrozić, a następnie wyjąć, aby otrzymany lód naturalnie się rozpuścił.

Jak pić wodę strukturowaną?

Wodę taką należny pić małymi łykami. Najlepiej po przebudzeniu i przepłukaniu ust wodą , wypić 1/2 – 1 szklankę takiej wody. Dobrze jest pić wtedy, gdy czujemy pragnienie, a nie na siłę.  Najlepsza jest woda z roztopionego lodu.

Nie należny popijać wody w trakcie jedzenia lecz 15-20 minut przed posiłkiem lub 1 godzinę po posiłku.

Z mojego doświadczenia

Ja również piłam taką wodę i mogę powiedzieć, że efekt widziałam bardzo szybko. Czułam się pełna energii, miałam odczucie jasności w myśleniu, mówiąc ogólnie czułam się silniejsza i zdrowsza. Niestety po pewnym czasie zapominałam o przygotowaniu sobie wcześniej wody, bo potrzeba prawie doby, aby wodę zamrozić i naturalnie rozpuścić, i z czasem piłam jej coraz mniej. Wodę zamrażałam w butelkach plastikowych po wodzie mineralnej. Ten wpis przypomniał mi, że woda strukturowana jest bardzo ważna dla zdrowia i samopoczucia i postanowiłam wrócić do jej picia.

Polecam wszystkim :)

Tekst napisany w oparciu o książkę Michała Tombaka „Droga do zdrowia”. Jeżeli chcesz ją kupić, a uważam, że warto ją mieć,  zajrzyj TUTAJ.

Wszystkie książki Michała Tombaka zobaczysz TUTAJ.

Zapraszam do przeczytania innych artykułów zawierających ciekawe informacje na temat zdrowia i odchudzania propagowane przez Michała Tombaka ->kliknij TUTAJ

zdjęcia ze strony Flickr.com

Click on any of these buttons to help us to maintain this website.      

komantzry

Leave a Reply