bezpieczna suplementacja prawtein
Jak być zdrowym,  Jak zdrowo się odżywiać

Bezpieczna suplementacja dla każdego

5/5 - (1 vote)

Organizm, aby dobrze funkcjonował, potrzebuje różnych składników, m.in. witamin i minerałów. Wiele czynników wpływa na to, że dostarczamy ich niewystarczające ilości. Dlatego niezbędne jest dodatkowe suplementowanie. Nie chodzi jednak o to, by nadużywać preparatów mineralno-witaminowych na zasadzie: im więcej tym lepiej, bo w tym temacie wcale tak nie jest. Ważne natomiast jest, by była to bezpieczna suplementacja.

Naturalne vs. syntetyczne suplementy

W jednym z moich artykułów pisałam o naturalnej witaminie C. Niestety, to co najczęściej możemy kupić, co nazywane jest naturalną witaminą, wcale nią nie jest. Witaminy to nie pojedyncze substancje. Nie można ich otrzymać w laboratorium, ponieważ w ich składzie jest wiele składników. 

Skład

W badaniach, które prowadził  L. Pauling – dwukrotny Noblista – dowiódł on, że witamina C składa się z mukoproteiny, kwasu askorbinowego oraz rutyny, karotenu, likopenu i ksantofilu, ale także w równych proporcjach z witaminy B2, B6, magnezu i żelaza. Jeżeli brakuje któregokolwiek z tych składników, jej działanie jest słabsze.

Wniosek jest jeden – naturalna witamina nie jest pojedynczą, wyodrębnioną substancją. Nie można jej wyprodukować. Jest jedynym źródłem są produkty naturalne.

Stopień przyswajalności

Drugą kwestią jest przyswajalność minerałów i witamin. To, że dany preparat ma dużą ilość jednostek witaminy czy minerałów nie oznacza, że wszystko zostanie przyswojone. Dlatego preparaty są cały czas badane i poszukiwana jest najlepsza ich wersja pod kątem przyswajalności.

Na moim blogu poświęciłam trochę miejsca na opis właściwości soku z aloesu. Dobrej jakości sok aloesowy zawiera prawie wszystkie potrzebne nam witaminy w małych ilościach, ale w łatwo przyswajalnej postaci. Twórca francuskiej szkoły oligoterapii – Menetier, twierdził, że w niedoborach witaminowo-mineralnych wystarczy zapewnić stałe dostarczanie do organizmu śladowych ilości tych substancji, aby uruchomić na nowo aktywność enzymatyczną.

Tutaj znowu na pierwsze miejsce wysuwają się preparaty naturalne ze względu na stopień ich przyswajania.

Proporcje

Kolejną kwestią są proporcje witamin i składników mineralnych w danym preparacie. Niestety nie da się tego tak matematycznie wyliczyć. Oczywiście są normy i wyliczone zapotrzebowanie człowieka na dany minerał czy witaminy. Jednak biorąc pod uwagę dwa wcześniejsze punkty trudno jest o optymalne wyliczenie ile i w jakiej postaci potrzeba danego składnika w preparacie.

W preparatach naturalnych te proporcje są optymalne.

Metabolizowanie

W przypadku nadmiaru jakiejś witaminy czy minerału organizm musi sobe z tym jakos poradzić. Niestety nadmiar jest równie szkodliwy jak zbyt mała ilość. W przypadku preparatów syntetycznych organizm ma dużą trudność i pozbyciu się nadmiarów. Często odkłada się on w różnych tkankach.

W preparatach naturalnych witaminy i minerały nie występują w dużym stężeniu, a składniki są łatwiej metabolizowane i wydalane w przypadku nadmiaru, dlatego dużo trudniej o przedawkowanie.

Cena

Przy zakupie witamin czy minerałów często brany jest właśnie ten aspekt pod uwagę. Cena preparatów witaminowo-mineralnych jest różna. Są preparaty bardzo tanie, są i droższe. Patrząc jednak przez pryzmat wypisanych pokrótce różnic między suplementami naturalnymi i syntetycznymi, pod każdym względem stosowanie preparatów naturalnych jest korzystniejsze.

Niestety dobre preparaty naturalne są droższe od popularnych, tanich suplementów. Wynika to ze sposobu ich pozyskiwania, potrzebnej dużej ilości surowca na daną wagę czy pojemność. Rośliny wykorzystywane do produkcji naturalnych preparatów zbierane są przez ludzi, nie maszynowo. Poza tym firmy dbające o najwyższą jakość swoich produktów kontraktują ich uprawę na najlepszych terenach dla rozwoju danej rośliny, a każda roślina ma idealne warunki do jej rozwoju w innej części świata. Aby nie tracić właściwości często na każdym takim terenie funkcjonują punkty, gdzie od razu przerabia się dany surowiec.

Czym jest bezpieczna suplementacja?

Suplementacja ma za zadanie uzupełnić brakujące składniki w naszym organizmie, po to, by funkcjonował na jak najwyższym poziomie. Zadbany pod tym kątem organizm uruchamia w sobie mechanizmy samonaprawiania i samooczyszczania.

Dla mnie bezpieczna suplementacja jest tylko naturalnymi preparatami, które są dokładnie przebadane i przetestowane. Do takich preparatów należy cała rodzina PRAWTEIN firmy Bewit – jest ich już ponad 60. Dostosowane są one do różnych potrzeb organizmu.

Czym jest PRAWTEIN?

PRAWTEIN to wyjątkowy, podobny do czekolady suplement diety. Zawiera witaminy, minerały, magnez, naturalną siarkę i inne mikroelementy. Jest produkowany w najdelikatniejszy możliwy sposób, by nie utracić właściwości zdrowotnych. Jego podstawą są fermentowane, nieprażone ziarna kakaowca, suszone na słońcu i mielone, które są uzupełnione innymi dobroczynnymi ziołami, superfood, ekstraktami z pąków roślin i alg morskich oraz olejkami eterycznymi o certyfikowanej jakości terapeutycznej CTEO.

Złoty medal dla PRAWTEIN w 2023 roku

Suplement diety BEWIT PRAWTEIN Carbon Elixir i jego producent, firma BEWIT, otrzymali najwyższe możliwe wyróżnienie – złoty medal – na Międzynarodowym Kongresie Medycyny Alternatywnej, który odbył się w Bukareszcie w dniach 17-18 czerwca 2023 roku.

BEWIT PRAWTEIN Carbon Elixir

Organizatorem kongresu jest UPMCA (Unia Profesjonalistów Medycyny Komplementarnej i Alternatywnej). Prezentowane tam są najciekawsze informacje z zakresu medycyny alternatywnej, a pod koniec rada ekspertów UPMCA wręcza uczestnikom nagrody. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Najpopularniejsze i najczęściej kupowane PRAWTEINY

Rodzina produktów PRAWTEIN powiększa się i liczy już ponad 60 rodzajów. Odpowiadają one różnym potrzebom organizmu, np. wzmocnienie organizmu, oczyszczanie, zwiększenie energii życiowej i witalności i inne.

Najpopularniejszymi i najczęściej kupowanymi są:

Jak przyjmować PRAWTEINY ?  

Wystarczy przyjąć 1-2 małe łyżeczki (do espresso) 3 razy dziennie. Najlepiej pół godziny przed lub dwie godziny po posiłku. Jedno opakowanie wystarcza na 50 dni.

100 ml PRAWTEINU to mniej więcej 110 g, ale w zależności od receptury ilość ta może się nieznacznie różnić

Powody, dla których warto wybrać PRAWTEIN jako suplement diety

  • naturalne źródło dużych ilości łatwo przyswajalnego magnezu i niezbędnej organicznej siarki,
  • idealny dla wegan i wegetarian
  • z wyłącznie naturalnych składników najwyższej jakości,
  • nie zawiera żadnych sztucznych barwników, wypełniaczy ani stabilizatorów,
  • większość surowców ma certyfikowaną jakość BIO RAW, a wiele z nich pochodzi również z dzikiej przyrody,
  • uprawa, produkcja, testowanie i kontrola odbywają się w dużej części ręcznie.
  • zawiera olejki eteryczne w jakości terapeutycznej CTEO®.
  • temperatura procesów nie przekracza 42°C, co jest jak dotąd najdelikatniejszą metodą przetwarzania,
  • produkowany jest w małych partiach zakładzie produkcyjnym w Ostrawie (Czechy),
  • każdy PRAWTEIN jest produkowany z miłością i życzliwą troską wszystkich zaangażowanych osób :)

Podsumowanie

Jedna z podstawowych zasad w medycynie głosi: „Po pierwsze nie szkodzić”. Moim zdaniem jedyne, co nie szkodzi człowiekowi, to to, co jest naturalne, nieprzetworzone, niemodyfikowane. Obserwując świat wyciagam wnioski, że wszędzie tam, gdzie człowiek chce poprawić naturę, to prędzej czy później, wychodzi to na niekorzyść.

Dlatego warto korzystać z tego, co daje nam natura. To jest najlepsze dla naszego organizmu, a naturalne preparaty witaminowo-mineralne to najlepsza, bezpieczna suplementacja.
Leave a Reply